Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Ocieplanie dachu – skuteczna metoda izolacji

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Wykonujemy ocieplanie dachu pianą PUR otwarto- i zamkniętokomórkową oraz granulatem wełny Supafil®. Pozwala to uzyskiwać niezwykle efektywną izolację. Podczas gdy tradycyjne metody są obarczone niedoskonałościami ułożenia materiału i często sprzyjają powstawaniu mostków cieplnych, to zastosowanie bezspoinowej izolacji z piany lub granulatu wełny pozwala całkowicie pozbyć się tego problemu.

Dach to element budynku, przez który może wydostawać się najwięcej ciepła. Wynika to nie tylko z jego dużej powierzchni, ale także z cech konstrukcyjnych. Ocieplenie dachu nie należy do prostych zadań. Przede wszystkim chodzi o to, by materiał izolacyjny był idealnie spójny i nie sprzyjał powstawaniu mostków cieplnych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku ocieplania poddaszy. Te pomieszczenia mają zwykle nieregularny kształt, dlatego wybór odpowiedniej izolacji musi go uwzględniać.

Piana PUR oraz granulat z wełny sprawdzają się w tym kontekście bardzo dobrze. Przede wszystkim sposób ich aplikowania, czyli metoda natryskowa, pozwala na umieszczenie materiału nawet w trudnodostępnych miejscach. Dzięki temu ocieplanie dachu przy wykorzystaniu omawianej metody daje tak dużą skuteczność.

Warto również wspomnieć o szybkości prowadzenia prac izolacyjnych. Tutaj także piana PUR wypada bardzo korzystnie. Aplikacja trwa krótko i nie wymaga żmudnego sprzątania po jej zakończeniu. Ocieplanie dachów pianą PUR to metoda uniwersalna. Sprawdzi się w domach mieszkalnych, jak również w obiektach przemysłowych czy inwentarskich.

Ocieplenie dachu pianą PUR i granulatem wełny

Izolacja dachu w domu mieszkalnym może zostać zastosowana na różnych powierzchniach w zależności od przeznaczenia i spodziewanego efektu.

Możemy zatem mówić o kilku możliwościach izolacji dachu:

Izolacja stropu / jętki / podłogi to często pomijana sfera w etapie budowania i renowacji budynków.

Izolacja poddasza po połaci dachu od wewnątrz między krokwie.

Izolacja dachu od zewnątrz  jeśli nie ma możliwości wykonania izolacji od wewnątrz budynku.

Każdy obiekt mieszkalny jest inny i należy podejść do inwestycji indywidualnie.

WAŻNE!!!

Pamiętajmy, że pożądana grubość i – co za tym idzie – efektywność izolacji nie zależy od grubości krokwi czy belki czy innych elementów konstrukcyjnych a od grubości izolacji i jej współczynnika!

Przykład grubości izolacji – porównanie:

15 cm grubości piany zamknięto komórkowej  (ƛobl.= 0,023)

Odpowiada

24-25 cm grubości piany otwarto komórkowej (ƛobl.= 0,037)

lub 24-25 cm wełny (ƛobl. = 0,038)

ƛobl. to jest tzw. lambda obliczeniowa i jest to parametr przewodności cieplnej. Ten parametr jest niezmienny i trwale przypisany do danego materiału. Lambda obliczeniowa jest zastępowana nazwą lambda starzeniowa i znaczy to samo.

UWAGA !

1) Do obliczeń nie używamy lambdy tzw. początkowej, której parametr jest lepszy niż przy tzw. lambdzie starzeniowej !!!

2) NIE MOŻNA MYLIĆ ƛobl.  Z OPOREM CIEPLNYM R, który wynika właśnie z wartości ƛ  i grubości zastosowanej izolacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ocieplania dachu pianą PUR, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania, a także pomożemy Ci podjąć decyzję, czy taka metoda izolacji sprawdzi się w przypadku Twojego budynku.

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy