Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Izolacja dachu

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Skuteczna
izolacja dachu

Wykonujemy izolacje dachu pianą pur otwarto i zamknięto-komórkową oraz granulatem wełny Supafil®. Ocieplenie dachu pianą pur lub granulatem wełny pozwoli na efektywną izolację. Podczas gdy tradycyjne metody są obarczone niedoskonałościami ułożenia materiału i często powstają mostki termiczne to zastosowanie bezspoinowej izolacji z piany lub granulatu wełny pozwoli wyeliminować ten problem.

Ocieplenie dachu pianą pur i granulatem wełny

Izolacja dachu w domu mieszkalnym może zostać zastosowana na różnych powierzchniach w zależności od przeznaczenia i spodziewanego efektu. Możemy zatem mówić o kilku możliwościach izolacji dachu : Izolacja stropo-podłogi to często pomijana sfera w etapie budowania i renowacji budynków. Jeśli izolacja stropopodłogi wykonana jest nieprawidłowo lub wcale jej nie ma to straty ciepła sięgać mogą kilkunastu lub kilkudziesięciu procent w zależności od obiektu.

Izolacja dachu od zewnątrz  jeśli nie ma możliwości wykonania izolacji od wewnątrz budynku. Wówczas nasza firma proponuje wykonanie izolacji na beton lub papę. Dach można zaizolować częściowo na jętce i częściowo na skosach budynku. Taki układ jest możliwy jeśli dach nieużytkowy powyżej jętki jest dość wysoki i może powodować spore straty ciepła bez jego ocieplenia. Można też zastosować 2 metody w 1 tj. wykonać ocieplenie całego poddasza i dodatkowo ocieplenie jętki. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne jeśli dom posiada rekuperację lub inne urządzenia które mieszczą sie na tzw. poddaszu nieużytkowym. Jednak każdy obiekt mieszkalny jest inny i należy podejść do inwestycji osobliwie.

WAŻNE !!!
Pamiętajmy że porządana grubość i co za tym idzie efektywnosć izolacji nie zależy od grubości krokwi czy belki czy innych elementów konstrukcyjnych !

Przykład grubości izolacji – porównanie:

15 cm grubości piany zamknięto komórkowej  ( ƛobl.=0,026 )

Odpowiada
22 cm grubości piany otwarto komórkowej ( ƛobl.=0,038)

Lub
22 cm wełny ( ƛobl.=0,038 )

L.obl to jest tzw lambda obliczeniowa i jest to parametr przewodności cieplnej Ten parametr jest niezmienny i trwale przypisany do danego materiału. Lambda obliczeniowa jest zastępowana nazwą lambda starzeniowa i znaczy to samo.

UWAGA !
1)
Do obliczeń nie używamy lambdy tzw początkowej której parametr jest lepszy niż przy tzw lambdzie starzeniowej.

2)
NIE MOŻNA MYLIĆ ƛobl.  Z OPOREM CIEPLNYM R który wynika własnie z wartości ƛ  i grubości zastosowanej izolacji

 

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy