Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze

Wykonujemy docieplenia pianą PUR zamkniętokomórkową oraz izolacje pianą pur otwartokomórkową. Nasze bezspoinowe izolacje piana pur wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (Lambda ƛ=0,021 / Lambda ƛd=0,026) dla piany pur zamkniętokomórkowej oraz (Lambda ƛ=0,035/ Lambda ƛd=0,037) dla piany pur otwartokomórkowej. Ponadto izolacje cechują się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną na ściskanie i rozciąganie.

Wykonujemy izolacje piana pur w sektorach:
1. Izolacja pianą pur sektor mieszkaniowy. Jakie budynki docieplamy?

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja natryskowa

Wykonujemy:
• docieplenie piana pur poddasza,
• izolacja piana pur posadzki,
• izolacja piana pur stropu,
• docieplenie dachu piana pur,
• docieplenie dachu nieużytkowego piana pur,
• izolacja posadzki pod ogrzewanie podłogowe,
• izolacja fundamentów piana pur czy docieplenie budynku szkieletowego,
• Izolacje piana pur budynku mieszkalnego to idealne rozwiązanie metodą natryskową pozbawione mostków termicznych.

Izolacja Natryskowa – Izolacja dachu/ izolacja poddasza

Docieplenie dachu piana pur pozwoli na szczelną izolację dachu czy inaczej bardzo efektywne docieplenie poddasza. Podczas ogrzewania budynku ciepło przemieszcza się w górę a zatem skuteczna izolacja dachu pozwoli na spore oszczędności oraz podwyższy poziom komfortu mieszkania. Niekiedy izolacja dachu piana pur ma zastosowanie na stropie lub tzw jętce budynku mieszkalnego. Wówczas izolacja natryskowa piana pur powinna być aplikowana na strop budynku, tak aby ciepło pozostawało w pomieszczeniu ogrzewanym. Izolacja piana pur poddasza nieużytkowego może być dociepleniem dodatkowym.

Izolacja posadzki

Coraz częstsze ma zastosowanie jako izolacja posadzki piana pur. Idealne bezspoinowe docieplenie posadzki polega na natrysku piany pur zamkniętokomórkowej na tzw. beton – chudziak. Grubość izolacji jest zależna od indywidualnego projektu budynku. Posiadamy specjalne urządzenie do wyrównywania piany pur na posadzce. Możemy wykonać dowolną grubość izolacji. To bardzo wytrzymała i skuteczna bezmostkowa izolacja. Ciepło przy skutecznej izolacji posadzki ogrzewa pomieszczenie bez zbędnych strat.

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja Natryskowa

Izolacja Natryskowa – Izolacja budynku szkieletowego

W budynkach w zabudowie szkieletowej bardzo często wykorzystuje się metodę natryskową izolacji pianą pur. Od izolacji posadzki pod ogrzewanie podłogowe poprzez izolacja ścian piana pur w budynku szkieletowym aż po izolację dachu czy docieplenie poddasza piana pur. W budynku szkieletowym wykorzystywana jest zarówno piana pur zamknietokomorkowa jak i piana pur otwartokomorkowa.

Jako izolacja posadzki z piany pur zawsze będzie wykorzystywana izolacja z piany pur zamknietokomórkowej a ściany czy dach będą posiadały docieplenie z piany pur zamknietokomórkowej lub piany pur otwartokomórkowej.

Izolacja Natryskowa Pianka Pur
Izolacja Natryskowa Pianka Pur
Izolacja natryskowa pianka PUR
Izolacja Natryskowa Pianka Pur
Izolacja Natryskowa Pianka Pur
Izolacja Natryskowa Pianka Pur
Izolacja Natryskowa Pianka Pur
izolacja natryskowa scian szczelinowych
Izolacje Natryskowa pianka pur
Izolacja Natryskowa Pianka Pur

W zależności od typu i przeznaczenia budynku, ściany domu czy budynku szkieletowego będą posiadać odpowiednią grubość izolacji. Piana pur tworzy w budynku szkieletowym szczelną i ciągłą izolację. Im lepsze docieplenie domu szkieletowego tym większe oszczędności będą związane z jego późniejszą eksploatacją. Piana pur zamkniętokomórkowa będzie zawsze dużo droższą alternatywą dla piany pur otwartokomórkowej. Wynika to przede wszystkim iż dobra piana pur zamkniętokomórkowa posiada około 4 krotnie większą gęstość niż piana pur otwartokomórkowa. Piana pur zamkniętokomórkowa posiada dużo lepszy współczynnik lambda niż piana otwartokomórkowa i można wówczas zastosować dużó cieńszą warstwę tej izolacji.

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja Natryskowa

Izolacja Natryskowa – Izolacja fundamentu

Izolacja fundamentu polega na dociepleniu murów fundamentowych pianą pur bezpośrednio na beton lub bloczki fundamentowe. Nie powinno wykonywać się izolacji natryskowej pianą pur na lepik czy inne powłoki gdzie piana mogłaby wejść w bezpośrednią reakcję. Powierzchnia powinna być sucha, czysta / odpylona. Docieplenie fundamentu piana pur będzie efektywne jeśli zabezpieczymy pianą pur po natrysku dodatkową powłoką bitumiczną na zimno lub specjalnymi zabezpieczeniami przeciwwodnymi oraz dodatkowo folią kubełkową od zew.

Izolacja fundamentu piana pur ma służyć przede wszystkim wyeliminowaniu przemarzania murów fundamentowych oraz przenikania wilgoci czy jako docieplenie piwnicy naszego budynku.

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja Natryskowa

2. Izolacja pianą pur sektor rolniczy. Jakie budynki docieplamy?
Wykonujemy izolacje przechowalni owoców i warzyw oraz izolacje budynków inwentarskich oraz magazynów.

Izolacja pianą pur przechowalni owoców i warzyw. Izolacja pianą pur komory. Od początku naszej działalności wykonujemy izolacje różnych obiektów sadowniczych i rolniczych. Mamy bardzo duże doświadczenie w izolacji przechowalni czy komory chłodniczej na owoce.

Przede wszystkim wykonujemy izolację piana pur komora na jabłka , gruszki, wiśnie czy śliwki. Reazalizujemy również docieplenia pianą pur komory pod kontrolę. W sektorze sadowniczym docieplamy mroźnie czy komory szybkiego chłodzenia. Izolacja komory piana pur jest przede wszystkim ważna w aspekcie szczelności a nawet gazoszczelności.

Piana pur posiada wiele zalet dla izolacji komory i jej długiej wieloletniej eksploatacji. Piana pur posiada gazoszczelność już od 3 cm grubości. Jednak aby nie wystąpił proces przemarzania i efektywnego przechowywania grubość izolacji ścian chłodni czy komory oraz izolacja dachu chłodni powinna być indywidualnie dobierana w zależności od obiektu. Piankowanie komory z reguły zabiera około 2 dni w zależności do jej pojemności. Piankowanie komory zaczyna się od stropu, dalej piankowane są ściany komory i na końcu piankuje się posadzkę. Aby komora zachowała swoją szczelność piankowanie komory powinno nastąpić po założeniu ramy do drzwi.

Piana pur posiada wiele zalet dla izolacji komory i jej długiej wieloletniej eksploatacji. Piana pur posiada gazoszczelność już od 3 cm grubości. Jednak aby nie wystąpił proces przemarzania i efektywnego przechowywania grubość izolacji ścian chłodni czy komory oraz izolacja dachu chłodni powinna być indywidualnie dobierana w zależności od obiektu. Piankowanie komory z reguły zabiera około 2 dni w zależności do jej pojemności. Piankowanie komory zaczyna się od stropu, dalej piankowane są ściany komory i na końcu piankuje się posadzkę. Aby komora zachowała swoją szczelność piankowanie komory powinno nastąpić po założeniu ramy do drzwi.

Wykonujemy izolacje piana pur dla indywidualnych sadowników jak i dla dużych firm i grup producenckich w całej Polsce. Piankowanie przechowalni to szybka i efektywna izolacja która pozwoli również na duże oszczędności zużycia prądu podczas pracy agregatu. Doradztwo i wycena izolacji przechowalni na terenie Polski gratis! Izolacja pianą pur budynku inwentarskiego. Izolacja pianą pur kórnika, obory, chlewni czy np. indycznika.

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja Natryskowa Pianka Pur

Od wielu lat Pluimers działa w sektorze izolacji budynków inwentarskich. Izolacja pianą pur kornika czy docieplenie piana pur chlewni lub obory pozwala na stworzenie zwierzętom optymalnych warunków do funkcjonowania. Zwierzęta jak ludzie potrzebują przyjaznego otoczenia. Izolacja piana pur pozwala na dobrą izolację zarówno w zimie jak i w lecie. Piana Pur chroni w lecie przed nadmiernym przegrzaniem budynku inwentarskiego a w zimie chroni przed zimnem a wręcz przemarzaniem. Oprócz doskonałych parametrów termicznych piana pur natryśnięta bezpośrednio na blachę eliminuje efekt skraplania.

Izolacja natryskowa piana pur w kurniku, chlewni czy oborze czy innym budynku inwentarskim to doskonałe rozwiązanie na długie lata. Do wyceny izolacji pianą pur kórnika, obory czy chlewni podchodzimy indywidualnie. Izolacja natryskowa piana pur kurnika sprawdza się doskonale w każdych warunkach pogodowych. Grubość izolacji piana pur kurnika dobieramy po oględzinach na miejscu inwestycji. Doradztwo i wycena izolacji kurnika , obory, czy izolacja chlewni w całej Polsce Gratis. Zadbaj już dziś o lepsze warunki rozwoju w budynku inwentarskim i zapytaj o izolację natryskową z piany pur!

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja Natryskowa

3. Izolacja pianą pur sektor przemysłowy. Izolacja od zewnątrz?
Tak! Pianka pur jest materiałem który z powodzeniem możemy aplikować od zewnątrz budynków. Z odpowiednią powłoką wodoszczelną oraz chroniącą pianę Pur przed promieniami UV możemy szybko zaizolować budynek. Izolacja aplikowana od zewnątrz stanowi alternatywę która sprawdza się szczególnie w budynkach gdzie wewnątrz trwają prace produkcyjne czy biurowe i nie możliwy jest przestój w pracy.

Taka aplikacja jest bezkolizyjna i zachowuje ciągłość w normalnych warunkach pracy wewnątrz budynku. Dodatkowym atutem izolacji natryskowej piana pur jest jej szybka aplikacja, a efekty są odczuwalne natychmiast. Docieplenie dachu budynku od zewnątrz wymaga odpowiedniej pogody. Między innymi braku opadów czy względnie bezwietrznej aury. Izolacje piana pur można aplikować bezpośrednio na beton, papę czy blachę. Jako izolacje dachu od zewnątrz aplikuję się tylko pianę zamkniętokomórkową o dużych gęstościach. Piana pur zastosowana od zewnątrz musi być pokryta odpowiednim zabezpieczeniem typu farba czy elastomer.

4. Izolacja pianą pur obiekty sakralne. Izolacja stropu betonowego Kościoła? Izolacja granulatem wełny stropu Kościoła
Izolacja pianą pur idealnie nadaje się na betonowe powierzchnie Kościołów czy Świątyń. Izolacje pluimers oprócz rozwiązania w postaci natrysku piany pur stropu Kościoła alternatywnie proponuje izolacje z granulatu wełny. Izolacja granulatem wełny Supafil® firmy Knauf Insulation daje super możliwość docieplenia bezspoinowego stropu Kościoła. Oprócz izolacji stropu kościoła granulatem wełny lub pianą pur docieplamy stropy czy poddasza nieużytkowe parafii.

Izolacja Natryskowa Pianka Pur Izolacja Natryskowa

Wełna w granulacie Supafil® firmy Knauf Insulation ma bardzo ważny argument przemawiający za wyborem tego materiału. To bardzo lekki w strukturze materiał którego waga na 1m3 wynosi około 16 kg ? Zatem obciążenie konstrukcji jest niewielkie. Dodatkowo materiał tworzy jednolitą warstwę bez mostków termicznych. Izolację Kościoła czy parafii wykonujemy na terenie całej Polski. Do każdej budowli podchodzimy indywidualnie i tam gdzie da się zastosować granulat wełny nie zawsze jest możliwe zastosowanie piany pur i odwrotnie.

Izolacja dachu Kościoła pozwoli na powstrzymanie ucieczki ciepła z ogrzewanej Świątyni oraz zapewni wysoki komfort użytkowania. Zapraszamy do współpracy proboszczów parafii czy osoby duchowne lub świeckie zainteresowane dociepleniem Kościoła lub budynku parafii.

Nasi partnerzy