Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze

Ocieplenia obiektów przemysłowych  mają różnorodny charakter w zależności od możliwości aplikacji danego materiału jak i oczekiwań inwestycyjnych. Aby osiągnąć pożądany efekt dobieramy odpowiednią metodę izolacji. Jednym z najczęstszych sposobów izolacji czy ocieplenia budynków przemysłowych jest natrysk piany poliuretanowej PUR. System idealnie nadający się do skomplikowanych połaci dachowych obiektu przemysłowego o różnorodnej strukturze. W większości przypadków można przeprowadzić izolację natryskową bezpośrednio na istniejącą połać dachu od zewnątrz budynku przemysłowego. Zazwyczaj jest to papa lub beton.

obiekty-przemyslowe Obiekty przemysłowe

Tak wykonaną warstw na budynek przemysłowy z izolacji pianą pur o odpowiedniej grubości ostatecznie przykrywa się specjalnym zabezpieczeniem polimocznikowym chroniącym pianę przed promieniami UV jak i mechanicznie np. grad.

Idealnym rozwiązaniem na izolację posadzki w obiektach przemysłowych jest aplikacja Piany poliuretanowej PUR, która ma odpowiednią wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie. Monolityczna warstwa ocieplenia pianką PUR obiektów przemysłowych pozwoli na skuteczne obniżenie kosztów energii i zapewni wysoki komfort pracy.

Pianka pur jest materiałem który z powodzeniem możemy aplikować na obiekty przemysłowe od zewnątrz budynków. Z odpowiednią powłoką wodoszczelną oraz chroniącą pianę Pur przed promieniami UV możemy szybko zaizolować budynek.

Izolacja aplikowana od zewnątrz stanowi alternatywę która sprawdza się szczególnie w budynkach gdzie wewnątrz trwają prace produkcyjne czy biurowe i nie możliwy jest przestój w pracy. Taka aplikacja jest bezkolizyjna i zachowuje ciągłość w normalnych warunkach pracy wewnątrz budynku. Dodatkowym atutem izolacji natryskowej piana pur jest jej szybka aplikacja, a efekty są odczuwalne natychmiast.  Docieplenie dachu budynku od zewnątrz wymaga odpowiedniej pogody. Między innymi braku opadów czy względnie bezwietrznej aury. Izolacje piana pur można aplikować bezpośrednio na beton, papę czy blachę. Jako izolacje dachu od zewnątrz aplikuję się tylko pianę zamkniętokomórkową o dużych gęstościach.

Piana pur zastosowana od zewnątrz musi być pokryta odpowiednim zabezpieczeniem typu farba czy elastomer. Przykładowe zastosowania izolacji piana pur sektor przemysłowy:

– izolacja dachu od zewnątrz
– izolacja dachu od wewnątrz
– izolacja stopu
– izolacja posadzki
– izolacja jachtów, statków, motorówek
– izolacja zbiorników i silosów

Nasi partnerzy