Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze

Piana pur otwartokomórkowa posiada w swej budowie około 90-95% komórek otwartych. Dzięki tej właśnie budowie piana otwarto komórkowa idealnie sprawdza się do wygłuszania i docieplania poddaszy użytkowych poddaszy nieużytkowych oraz ścian np. w budynkach o konstrukcji szkieletowej. W odróżnieniu do piany zamkniętokomórkowej piana otwartokomórkowa jest pianą bardzo lekką pianą o gęstości około 10-12 kg/m3.

Dzięki temu piana otwartokomórkowa nie obciąża konstrukcji. Bardzo ważne też jest, iż izolacja natryskowa jaką jest piana otwartokomórkowa tak jak i piana zamkniętokomórkowa stosowana być może w budynkach o nietypowych kształtach, w których po natrysku izolacji eliminujemy mostki cieplne.

Izolacja natryskowa piana pur otwartokomórkowa, idealnie nadaje się na izolację – szczególnie w budynkach mieszkalnych. Jej zastosowanie znajduje miejsce również w izolacji dachów i stropów nieużytkowych. Izolacja natryskowa piana pur otwartokomorkowa to szybka aplikacja i skuteczne docieplenie budynku. Piana pur otwartokomorkowa posiada bardzo dobre właściwości wygłuszające. Piana pur otwartokomórkowa NIE nadaje się na izolację posadzki czy izolację fundamentów ze względu na brak odpowiedniej wytrzymałości i gęstości. W tych przypadkach aplikujemy pianę pur zamkniętokomórkową.

Nasi partnerzy