Blisko
Izolacje Pluimers
 • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
 • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
 • Mamy tysiące zadowolonych klientów
 • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Izolacja przechowalni owoców i warzyw – piana PUR

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Izolację przechowalni owoców i warzyw wykonujemy pianą PUR zamkniętokomórkową o bardzo wysokiej gęstości – powyżej 40 kg/m3 oraz bardzo dobrej wytrzymałości na ściskanie. Izolacja komory chłodniczej pianą PUR to idealne rozwiązanie, które zabezpiecza przed przemarzaniem i tworzy gazoszczelną powłokę. Ocieplanie mroźni odbywa się najczęściej całościowo tj.: ociepla się strop, ściany i posadzkę.

Piankowanie przechowalni na owoce i warzywa

W rolnictwie czy sadownictwie coraz istotniejszym staje się dysponowanie przechowalnią na owoce i warzywa. Kontrolowana atmosfera w komorach oraz sortowniach to już niemal standard, który obowiązuje w nowoczesnym gospodarstwie. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić nowoczesne rolnictwo bez przechowalnictwa.

Nasza firma od ponad 25 lat specjalizuje się w izolacji chłodni. Mamy tysiące zrealizowanych usług na terenie całego kraju. Izolacja komory na warzywa i owoce, w tym dobranie odpowiedniej grubości izolacji różni się w zależności od rodzaju budynku i dokładnego przeznaczenia. Ocieplenie przechowalni pianą PUR to doskonały wybór!

Jedno jest pewne – na izolacji w takich obiektach nie da się nie zaoszczędzić. Przy ciągle rosnących cenach energii porządna izolacja wręcz się opłaca.

Możemy śmiało powiedzieć, iż chłodnie w których nasza firma wykonywała izolację ponad 20 lat temu, nadal funkcjonują i mają się doskonale !

Zalety pianki PUR w izolacji przechowalni

Ocieplanie chłodni przy użyciu zamkniętokomórkowej piany PUR to liczne zalety dla każdego rolnika, który do pracy potrzebuje funkcjonalnej przechowalni owoców i warzyw. Poznaj najważniejsze korzyści, które wynikają z tego rodzaju izolacji:

 • najlepsza możliwa szczelność komory,
 • gazoszczelność powyżej 3 cm grubości,
 • trwałość,
 • łatwość naprawy,
 • wytrzymałość na ściskanie ok. 200 kPa,
 • struktura monolitu,
 • wpływ na oszczędność energii,
 • brak rozszczelnień (oszczędność czasu i stresu z tym zjawiskiem związanych).

Przez ponad 25 lat nasza firma zrealizowała tysiące inwestycji w przechowalniach, starając się, aby jakość wykonania była zawsze na najwyższym poziomie. Powracający do nas przez wszystkie lata klienci są najważniejszą i najlepszą rekomendacją.

Ocieplanie mroźni przy użyciu piany PUR – czemu warto?

Dlaczego warto zdecydować się na piankowanie przechowalni? Odpowiedź jest prosta – ponieważ jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na izolację takiego obiektu. Piana PUR w kontekście obiektów inwentarskich wykazuje liczne zalety.

Główna z nich jest związana z precyzją aplikowania. Izolacja przechowalni odbywa się metodą natryskową, co oznacza, że materiał dociera do wszystkich trudnodostępnych miejsc. Dzięki temu unika się ryzyka powstawania mostków cieplnych – piana, w przeciwieństwie do styropianu, nie ma żadnych szczelin lub łączeń, przez które ciepło mogłoby wydostawać się budynku. Jest to korzyść doceniana nie tylko przez użytkowników domów mieszkalnych, w których pianą PUR wykonano ocieplenie dachu, ale także przez rolników, którym zależy na skutecznej izolacji przechowalni.

Kolejną zaletą ocieplania chłodni przy wykorzystaniu piany PUR jest szybkość prowadzenia prac. W branży rolniczej każdy przestój może spowodować straty finansowe. Dlatego wybór metody, która daje możliwość izolowania przechowalni szybko i sprawnie, będzie bardzo korzystny.

Z ocieplania mroźni omawianą metodą skorzystało już wielu klientów. Dołącz do nich i ciesz się idealną izolacją, bez ryzyka rozszczelnień czy powstawania mostków cieplnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszelkich informacji na temat piankowania przechowalni i innych obiektów.

Dziękujemy naszym klientom !

Na naszej stronie pragniemy podziękować naszym wszystkim klientom za dotychczasową współpracę i życzyć im samych sukcesów, polecając się na przyszłość w zakresie izolacji.

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy