Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Ocieplenie dachu granulatem wełny Supafil

Specjalnością firmy Pluimers oprócz piany pur jest ocieplenie wełną w granulacie.

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Komfort mieszkania
i oszczędność energii

Wykonując ocieplenie stropu wełną , poddaszy nieużytkowych czy przestrzeni w ścianach z tzw. pustką zachowujemy ciągłą izolację bez mostków termicznych. Do ocieplenia budynków używamy wełny Supafil® produkcji Kanuf Insulation. Ocieplenie wełną Supafil® stanowi bardzo dobre rozwiązanie, które zapewni skuteczną i komfortową izolację.

Granulat wełny – ocieplenie bez-spoinowe budynków

Firma Izolacje Pluimers zajmuje się aplikacją granulatów wełny Supafil® produkcji Knauf Insulation w trzech różnych wariantach :

Granulat wełny i jej rodzaje :

a) Granulat wełny Supafil® Loft
– ocieplenie stropu wełną
– ocieplenie wełną dachu nieużytkowego

b) Granulat wełny Supafil®Cavity Wall
– izolacja scian szczelinowych
– izolacja luchtów
– ocieplenie wełną szczelin/pustych przestrzeni np. za płytami G-K

c) Granulat wełny Supafil®TimberFrame
– ocieplenie poddasza
– ocieplenie skosów dachowych

Ocieplenie wełną w postaci granulatu pozwala na izolacje, która ma charakter bezspoinowy. Ideą naszej firmy jest wykonywanie tzw izolacji ciągłych które nie mają łączeń. Wówczas uzyskujemy jednolitą warstwę izolacji co jest istotą w izolacjach termicznych.

Granulat wełny Supafil® Loft służy np. do wykonywania izolacji termicznej stropów i poddaszy nieużytkowych. Ze względu na swoje unikalne parametry ocieplenie stropu wełną Supafil® nie obciąża specjalnie konstrukcji. Dzięki nowemu procesowi produkcji oraz aplikacji wełna w granulacie Supafil® Loft waży zaledwie ok. 12 kg/m3 a przenikalność cieplna ƛobl = 0,045 W/m2

Granulat wełny Supafil® Cavity Wall służy do wykonywnia izolacji termicznej szczelin międzymurowych za pomocą nawiercania otworów najczęściej o średnicy 0,22 mm co 1 m w pionie i poziomie. Wełna waży ok 35 kg/m3 a przenikalność cieplna ƛobl = 0,034 W/m2

Dla inwestora bardzo istotnym jest iż na przestrzeni 10 lat osiadanie wełny Supafil® jest na poziomie 1 % co daje wymierne rezultaty. Wykonując ocieplenie stropu wełną , poddaszy nieużytkowych czy przestrzeni w ścianach z tzw. pustką zachowujemy ciągłą izolację bez mostków termicznych. Do ocieplenia budynków używamy wełny Supafil® produkcji Kanuf Insulation. Ocieplenie wełną Supafil® stanowi bardzo dobre rozwiązanie, które zapewni skuteczną i komfortową izolację.

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy