Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze

Ocieplenie poddasza jest jedną z najważniejszych inwestycji w budynku. Największe oszczędności eksploatacji wynikają ze sposobu i materiału termicznego użytego do ocieplenia. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową PUR otwartokomorkowa lub zamkniętokomórkową zależy między innymi od miejsca jakie mamy na izolację,  techniki wykonania poddasza i naszych oczekiwań co do komfortu mieszkania. Wybierając ocieplenie poddasza musimy wiedzieć iż grubość stosowanej warstwy zależy od współczynnika Lambda ʎ, który określa termiczność danego materiału.

Pianka zamkniętokomórkowa PUR Ocieplenie Poddasza Pianka PUR

Przykład:
Ocieplenie poddasza Pianką Pur zamkniętokomórkową o wartości ʎd=0,026 W/m.K będzie dużo lepszym izolatorem niż np. wełna o wartości ʎd= 0,039 W/m.K czy pianka pur otwartokomórkowa o wartości ʎd=0,037 W/m.K pozwala na zastosowanie cieńszej warstwy izolacji uzyskując odpowiedni parametr. Zatem np. zamiast zastosować 25 cm wełny o powyższym współczynniku można zamiennie użyć ok. 15 cm piany zamkniętokomórkowej, lub np. 24 cm pianki otwartokomórkowej o wartości ʎd=0,037 W/m.K. Ze względu na bezspoinowość i tym samym brak mostków termicznych izolacja z piany Pur na ocieplenie poddasza staje się dodatkowo bardzo efektywnym rozwiązaniem.

Jak widzimy w powyższym przykładzie współczynnik ʎd dla piany otwartokomorkowej jak i wełny są ze sobą porównywalne (oczywiście zależy to od rodzaju piany i wełny które dokładnie porównujemy). Najważniejszy przy porównaniu jest współczynnik ʎd który jest przypisany do materiału! Pamiętajmy że tylko porównanie współczynnika określi nam dokładne różnice materiałowe i wynikające z tego faktu grubości izolacji danego materiału izolacyjnego.

Docieplenie dachu piana pur  pozwoli na szczelną izolację dachu czy inaczej bardzo efektywne docieplenie poddasza. Podczas ogrzewania budynku ciepło przemieszcza się w górę  a zatem skuteczna izolacja dachu pozwoli na spore oszczędności oraz podwyższy poziom komfortu mieszkania.

Niekiedy izolacja dachu piana pur ma zastosowanie na stropie lub tzw. jętce budynku mieszkalnego. Wówczas izolacja natryskowa piana pur powinna być aplikowana na strop budynku, tak aby ciepło pozostawało w pomieszczeniu ogrzewanym. Izolacja piana pur poddasza nieużytkowego może być dociepleniem o mniejszej warstwie jeśli w tym pomieszczeniu przebywamy sporadycznie.

Przykładowe zastosowanie
Izolacja piany pur zamkniętokomorkowej , piany pur otwartokomorkowej, izolacja granulatem weły:
– izolacja poddasza
– docieplenie dachu
– docieplenie poddasza
– docieplenie skosów dachu
– izolacja jętki
– izolacja stropu

Nasi partnerzy