Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Ocieplenie dachu granulatem wełny Supafil

Specjalnością firmy Pluimers oprócz piany pur jest ocieplenie wełną w granulacie.

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Komfort mieszkania
i oszczędność energii

Wykonując ocieplenie stropu wełną , poddaszy nieużytkowych czy przestrzeni w ścianach z tzw. pustką zachowujemy ciągłą izolację bez mostków termicznych. Do ocieplenia budynków używamy wełny Supafil® produkcji Kanuf Insulation. Ocieplenie wełną Supafil® stanowi bardzo dobre rozwiązanie, które zapewni skuteczną i komfortową izolację.

Granulat wełny – ocieplenie bez-spoinowe budynków

Firma Izolacje Pluimers zajmuje się aplikacją granulatów wełny Supafil® produkcji Knauf Insulation w trzech różnych wariantach :

Granulat wełny i jej rodzaje :

a) Granulat wełny Supafil® Loft
– ocieplenie stropu wełną
– ocieplenie wełną dachu nieużytkowego

b) Granulat wełny Supafil®Cavity Wall
– izolacja scian szczelinowych
– izolacja luchtów
– ocieplenie wełną szczelin/pustych przestrzeni np. za płytami G-K

c) Granulat wełny Supafil®TimberFrame
– ocieplenie poddasza
– ocieplenie skosów dachowych

Ocieplenie wełną w postaci granulatu pozwala na izolacje, która ma charakter bezspoinowy. Ideą naszej firmy jest wykonywanie tzw izolacji ciągłych które nie mają łączeń. Wówczas uzyskujemy jednolitą warstwę izolacji co jest istotą w izolacjach termicznych.

Granulat wełny Supafil® Loft służy np. do wykonywania izolacji termicznej stropów i poddaszy nieużytkowych. Ze względu na swoje unikalne parametry ocieplenie stropu wełną Supafil® nie obciąża specjalnie konstrukcji. Dzięki nowemu procesowi produkcji oraz aplikacji wełna w granulacie Supafil® Loft waży zaledwie ok. 12 kg/m3 a przenikalność cieplna ƛobl = 0,045 W/m2

Granulat wełny Supafil® Cavity Wall służy do wykonywnia izolacji termicznej szczelin międzymurowych za pomocą nawiercania otworów najczęściej o średnicy 0,22 mm co 1 m w pionie i poziomie. Wełna waży ok 35 kg/m3 a przenikalność cieplna ƛobl = 0,034 W/m2

Dla inwestora bardzo istotnym jest iż na przestrzeni 10 lat osiadanie wełny Supafil® jest na poziomie 1 % co daje wymierne rezultaty.

Wełna mineralna Knauf Supafil to wysokiej jakości materiał izolacyjny, tzw. biała wełna służy między innymi do izolacji murów szczelinowych. Wełna „Virgin” tworzy „pierzynę” wokół obiektu, nie posiada typowych łączeń, tworzy jednolitą płaszczyznę i jest wodoodporna...
1. Wełna mineralna Knauf Supafil
Tam, gdzie mamy do ocieplenia  trudnodostępne przestrzenie budynku do zastosowania jest wełna szklana Knauff Supafil Loft. Specjalny proces produkcji z wykorzystaniem powłoki silikonowej sprawia, że wełna szklana Knauff Supafil Loft jest obojętna dla otoczenia, nienasiąkliwa..
2. Wełna mineralna Knauf Supafil Loft
Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy