Blisko
Pluimers Isolatie PL
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze

Ocieplenie poddasza jest jedną z Ocieplenie poddaszanajważniejszych inwestycji w budynku. Największe oszczędności eksploatacji wynikają ze sposobu i materiału termicznego użytego do ocieplenia. Ocieplenie poddasza pianką poliure-tanową PUR otwarto- lub zamknięto-komórkową zależy między innymi od położenia naszego obiektu, techniki wykonania poddasza i naszych oczekiwań co do komfortu mieszkania. Wybierając ocieplenie poddasza musimy wiedzieć iż grubość stosowanej warstwy zależy od współczynnika Lambda ʎ, który określa termiczność danego materiału.

Ocieplenie Poddasza Pianka PUR

Przykład:
Ocieplenie poddasza Pianką Pur zamknięto-komórkową o wartości ʎd=0,022 W/m.K będzie dwukrotnie lepszym rozwiązaniem niż np. wełna o wartości ʎd= 0,042 W/m.K. Zatem zamiast zastosować 25 cm wełny można zamiennie użyć 13 cm piany zamknięto-komórkowej, lub np. 20 cm pianki otwarto-komórkowej o wartości ʎd=0,036 W/m.K. Ze względu na bezspoinowość i tym samym brak mostków termicznych izolacja z piany Pur w oecieplenie poddasza staje się dodatkowo bardzo efektywnym rozwiązaniem w ociepleniu poddasza.

Uwaga:
Standardem dzisiaj w ociepleniu poddasza jest zastosowanie ok 25-30 cm wełny o średniej wartości Lambda ʎd=0,038 W/m.K, co odpowiada ok 20-25 cm pianki otwarto-komórkowej o wartości Lambda ʎd = 0,036 W/m.K , lub 12-15 cm pianki zamknięto komórkowej o wartości Lambda ʎd=0,022 W/m.K.

Nasi partnerzy