Blisko
Izolacje Pluimers

Izolacja domu szkieletowego

Rozwój technologii szkieletowej w Polsce jest bardzo dynamiczny. Izolacje Pluimers są podwykonawcą wielu takich projektów. Izolacja domu szkieletowego to przede wszystkim izolacja; ścian szkieletowych, dachu czy posadzki ( w tym pod ogrzewanie podłogowe). Szybka i skuteczna izolacja takiego budynku pianą pur sprawia, iżbudynek staje się odpowiednio szczelny.
Izolacja ścianOcieplenie zadaszenia

Izolacja domu szkieletowego pianą PUR

Izolacja domu szkieletowego pianą otwartokomórkową i zamkniętokomórkową to odpowiednia metoda, na bez mostkową i monolityczną izolację. Najczęściej piana otwartokomórkowa stosowana jest na ścianach i stropach i dachach budynków szkieletowych. Na posadzce czy fundamencie tylko piana zamkniętokomórkowa. Izolacja z piany pur budynku szkieletowego stanowi indywidualne podejście do projektu i spełnienia oczekiwanych parametrów.

Pluimers - zdjęcie z prac.Ocieplenie - góra

Pamiętajmy iż piana otwartokomórkowa ma gorsze parametry termiczne niż zamkniętokomórkowa. Zatem jeżeli ogranicza nas miejsce gdzie ma być wykonana izolacja domu szkieletowego wówczas piana zamkniętokomórkowa staje się niezastąpiona. Ona też lepiej usztywnia konstrukcję! Budynki mieszkalne szkieletowe stają się z reguły co najmniej budynkami energooszczędnymi co powoduję redukcję kosztów utrzymania, zarazem podnosząc komfort użytkowania. Pamiętajmy że komfort mieszkania będzie tylko wtedy, kiedy przy super szczelnej izolacji jest wykonana w sposób właściwy wentylacja!