Ocieplenie budynku inwentarskiego

W historii naszej firmy nie brak jest inwestycji które dotyczyły bezpośrednio ocieplenia budynku inwentarskiego.

Ocieplenie budynku inwentarskiego wykonujemy sztywną pianą pur zamknięto-komórkową o wysokiej gęstości powyżej 40 kg/m3, oraz bdb. wytrzymałości na ściskanie i rozciąganie. Izolacja kurnika, obory czy indycznika czy chlewni to idealne rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie odpowiednich warunków hodowli zwierząt. Izolacja kurnika czy innego budynku inwentarskiego wykonuje się całościowo tj.: dach czy strop,  ściany i inne powierzchnie budynku wymagające ocieplenia.

Izolacja kurnika, chlewni, obory … czyli odpowiednie ocieplenie budynku inwentarskiego!

Obiekty inwentarskie. Przy hodowli zwierząt coraz istotniejszym staje się posiadanie dobrze zaizolowanego budynku inwentarskiego. Odpowiednie warunki hodowli zwierząt i odpowiednia atmosfera to już niemal standard który obowiązuje w nowoczesnym gospodarstwie.

Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach nowoczesną hodowlę bez odpowiednio ocieplonego  budynku inwentarskiego. Izolacja kurnika, chlewni, obory, indycznika, gęśnika itd. i dobranie odpowiedniej grubości ocieplenia różni się w zależności od rodzaj budynku i dokładnego przeznaczenia. Ocieplenie budynku inwentarskiego sztywną zamknięto-komórkową pianą pur to doskonały wybór na wiele lat !

Zalety pianki pur zamkniętokomórkowej w izolacji budynków inwentarskich

– szczelność izolacji
– trwałość
– wytrzymała na ściskanie ok. 190 kPa
– tworzy monolit
– pozwala na oszczędności energii
– brak rozszczelnień (oszczędność czasu i stresu z tym zjawiskiem związanych)
– nie rosi się / idealna metoda na skraplanie pod blachą czy płytą warstwową !!!

 

Od ponad 30 lat nasza firma zrealizowała setki inwestycji w obiektach inwentarskich, starając się aby jakość wykonania była zawsze na najwyższym poziomie. Powracający do nas przez wszystkie lata klienci są najważniejszą i najlepszą rekomendacją. W obiektach inwentarskich, które wymagają modernizacji najczęściej stosuje się ocieplenie pianą pur zamknięto-komórkową

 

Dziękujemy naszym klientom w naszej 30 letniej historii !

 

Na naszej stronie pragniemy podziękować naszym wszystkim klientom za dotychczasową współpracę i życzyć im samych sukcesów polecając się na przyszłość w zakresie ocieplenia budynku inwentarskiego i innych obiektów !

Więcej usług firmy Pluimers Insulation

Jak zbudować i odpowiednio ocieplić obiekt inwentarski ?

Takie pytanie często stawiają sobie rolnicy , hodowcy. Gospodarstwa które zajmują się hodowlą zwierząt muszą mierzyć się ciągle z nowymi wytycznymi dla tego typu budynków. Zmiany które zachodzą w sektorze rolniczym są bardzo dynamiczne i sprawiają że rolnik musi ciągle przewidywać krok naprzód zanim podejmie odpowiednią decyzję związaną z modernizacją lub budową nowego obiektu inwentarskiego. Jedno jest pewne i niezmienne od lat. To odpowiednie ocieplenie budynku inwentarskiego od którego można powiedzieć zależy sukces hodowli. Jeśli rolnik będzie posiadał odpowiednio ocieplony budynek inwentarski zarówno zwierzęta w takim obiekcie jak i sprzęty niezbędne przy hodowli będą działać bez zarzutu. Dzisiaj kiedy mówi się i wprowadza się o nowych tzw. „zielonych źródłach energii „ to czy to będzie wykorzystanie pomp ciepła czy innych nowoczesnych źródeł energii to tym mniejsze będzie zapotrzebowanie na energię im lepiej ocieplony będzie budynek inwentarski .

Jedno jest pewne na izolacji w takich obiektach nie da się zaoszczędzić. Przy ciągle rosnących cenach energii to się po prostu nie opłaca! Obiekty inwentarskie musza spełniać najnowsze i przyszłe normy co wiąże się z ogromnymi kosztami utrzymania. Podstawowym kosztem w hodowli zwierząt jest energia potrzebna do stworzenia idealnych warunków rozwoju zwierząt. Odpowiednia atmosfera zapewni też lepszy rozwój zwierząt i tym samym przełoży się na uzyskanie lepszych cen sprzedaży.

Możemy śmiało z doświadczenia powiedzieć iż ocieplenie w obiektach inwentarskich, które nasza firma wykonuje od ponad 30 lat nadal funkcjonują i mają się doskonale !

Bezpłatne doradztwo?

Nasi doradcy wykonają bezpłatne pomiary i kosztorys

Tak poproszę o bezpłatne doradztwo