Dlaczego izolacja jest kluczowa dla domów szkieletowych?

Domy szkieletowe, z uwagi na swoją unikalną konstrukcję, wymagają specjalistycznej izolacji. Odpowiednie ocieplenie zapewni nie tylko komfort termiczny, ale również przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia, poprawy jakości powietrza wewnętrznego, a także ochrony konstrukcji przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią.

Domy szkieletowe energooszczędne

 

W Polsce buduje się coraz więcej domów o konstrukcji szkieletowej. Nasza firma wykonuje ocieplenie budynków tego typu stosując natrysk piany PUR oraz wdmuchiwanie granulatu wełny Knauf Supafil®. Budynki szkieletowe powinny być w odpowiedni sposób zaizolowane i tworzyć szczelną i monolityczną konstrukcję. Odpowiednie ocieplenie domu szkieletowego nadaje mu energooszczędny charakter budynku.

 

Izolacja pianą PUR budynków szkieletowych

 

Ocieplenie domu szkieletowego bardzo często wykorzystuje metodę natryskową piną PUR.

 

W budynkach szkieletowych wykonujemy:

 

– Ocieplenie ścian

– Ocieplenie stropu

– Ocieplenie dachu / poddasza

 

Jaka grubość ocieplenia na domu szkieletowym?

 

Ocieplenie domu szkieletowego, zarówno drewnianego jak i o konstrukcji stalowej, wykonuje się od wewnątrz pianą otwarto-komórkową o współczynniku λ równym 0,037 i grubości od 15 do 50 cm lub pianą zamknięto-komórkową o współczynniku λ wynoszącym 0,023 i grubości między 10 a 25 cm. Konkretne grubości będą zależały od zewnętrznej warstwy izolacji, którą można wykonać metodą tradycyjną czyli styropianem.

 

Takie współczynniki posiadają stosowane przez nas piany Plixxent.

 

W zależności od typu i przeznaczenia budynku, ściany domu szkieletowego powinny posiadać odpowiednią grubość izolacji. Ocieplenie domu szkieletowego pianą PUR tworzy szczelną i ciągłą barierę termiczną. Im lepsze ocieplenie domu szkieletowego tym większe oszczędności można osiągnąć w trakcie jego późniejszej eksploatacji.

Jaka wełna do domu szkieletowego?

 

Ocieplenie ścian lub stropu domu szkieletowego możemy wykonać również za pomocą granulatu wełny Suapfil® firmy Knauf Insulation. Podobnie jak w przypadku piany PUR, takie rozwiązanie pozwoli na izolację bezspoinową a ponadto całkowicie niepalną. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu nasi pracownicy są wstanie wykonać zarówno nasyp na strop jaki i wtłoczyć drobin wełny w zamknięte przestrzenie konstrukcji szkieletowej.

 

Współpracujemy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami budowlanymi czy deweloperskimi

 

Wykonujemy to co potrafimy najlepiej – ocieplamy. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykonaniem izolacji termicznej budynku szkieletowego prosimy o kontakt poprzez formularz na stronie, e-mail lub telefon. Wszystkie dane firmy znajdują się w zakładce kontakt.

 

FAQ

Skontaktuj się z naszym doradcą

Zapytaj poprzez stronę o bezpłatne doradztwo wypełniając formularz. Każdy budynek jest inny, a więc ocieplamy na “miarę”. Dlatego tak ważna jest najpierw rozmowa z doradcą. Możesz też zawsze zadzwonić na podany numer w zakładce kontakt

Zaplanujemy wizytę na inwestycji

Jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem i zapyta o niezobowiązującą rozmowę wraz z pomiarami na inwestycji.

Nasz specjalista / doradca przyjedzie w dogodnym terminie

Doradca przyjeżdża do Państwa na inwestycję aby sprawdzić czy Państwa obiekt uda się ocieplić, zaproponuje odpowiedni materiał, dokona odpowiednich pomiarów i przedstawi ofertę.

Państwa obiekt zostanie ocieplony

Po zaakceptowaniu oferty, przyjedzie wykwalifikowana ekipa monterów aby ocieplić Państwa obiekt. Od teraz możecie cieszyć się z oszczędności energii i otrzymacie 10 lat pisemnej gwrancji na usługę !

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Po wykonaniu prac wypełniamy z Państwem protokół który posłuży do otrzymania dotacji z programu czyste powietrze. Zapytaj nas również o premię termomodernizacyjną!

Więcej usług firmy Pluimers Insulation

Bezpłatne doradztwo?

Nasi doradcy wykonają bezpłatne pomiary i kosztorys

Tak poproszę o bezpłatne doradztwo