Jaka grubość piany zamkniętokomórkowej potrzebna jest do izolacji przeciwskropleniowej?
Grubość piany zamkniętokomórkowej jaką należy nanieść na blachę zależy przede wszystkim od wysokości trapezu blachy. Im wyższy trapez tym potrzeba większej grubości piany tak aby zamknąć wszystkie tzw „rowy blachy trapezowej”.
Przy najniższych trapezach blachy rzędu 2 cm wysokości wystarczy 2 cm piany pur zamkniętokomórkowej aby dokładnie pokryć powierzchnię blachy . Chodzi o to aby nigdzie nie zostawić pustych przestrzeni gdzie mogłaby się skraplać woda. Piana powinna dokładnie przylegać całą swoją powierzchnią do powierzchni blachy. Tylko wówczas będziemy mieć pełen sukces !
Przy blachach z wysokim ( głębokim ) trapezem grubość piany będzie adekwatnie większa. Wymaga to odpowiednich pomiarów przez naszych specjalistów.
Na inwestycjach, gdzie występuje potrzeba wykonania izolacji przeciwskropleniowej na blachę należy pamiętać, że całkowita powierzchnia trapezowa, która jest izolowana liczona jest z tzw. rozwinięciem trapezu blachy / fala. Rozwinięcie może nawet dochodzić do 45 % dodatkowej powierzchni blachy !
Izolacja przeciwskropleniowa wykonywana pianą pur zamkniętokomórkową to sprawdzony sposób na eliminację skroplin pod blachą. Kto z was spotkał się z wykraplaniem pod blachą wie jak uciążliwe staje się to zjawisko.
W Polsce jest to bardzo częste zjawisko gdyż zmiana temperatury z plus na minus i odwrotnie trwa wiele miesięcy. Głownie skraplanie widoczne jest w miesiącach wiosennych i jesiennych.
Piana PUR zamkniętokomórkowa jest materiałem który jest stosowany przez naszą firmę od 1994 jako izolacja przeciwskropleniowa. Dzieje się to dzięki specjalnej strukturze piany i jej właściwościom termicznym.