Jaka grubość piany zamkniętokomórkowej  potrzebna jest do izolacji przeciwskropleniowej?

 

Grubość piany zamkniętokomórkowej jaką należy nanieść na blachę zależy przede wszystkim od wysokości trapezu blachy. Im wyższy trapez tym potrzeba większej grubości piany tak aby zamknąć wszystkie tzw „rowy blachy trapezowej”.

 

Przy najniższych trapezach blachy rzędu 2 cm wysokości wystarczy 2 cm piany pur zamkniętokomórkowej aby dokładnie pokryć powierzchnię blachy . Chodzi o to aby nigdzie nie zostawić pustych przestrzeni gdzie mogłaby się skraplać woda.  Piana powinna dokładnie przylegać całą swoją powierzchnią do powierzchni blachy. Tylko wówczas będziemy mieć pełen sukces !

Przy blachach z wysokim ( głębokim ) trapezem grubość  piany będzie adekwatnie większa. Wymaga to odpowiednich pomiarów przez naszych specjalistów.

 

Na inwestycjach, gdzie występuje potrzeba wykonania izolacji przeciwskropleniowej na blachę należy pamiętać, że całkowita powierzchnia trapezowa, która jest izolowana liczona jest z tzw. rozwinięciem trapezu blachy / fala. Rozwinięcie może nawet dochodzić do 45 % dodatkowej powierzchni blachy !

 

Izolacja przeciwskropleniowa wykonywana pianą pur zamkniętokomórkową to sprawdzony sposób na eliminację skroplin pod blachą. Kto z was spotkał się z wykraplaniem pod blachą wie jak uciążliwe staje się to zjawisko.

 

W Polsce jest to bardzo częste zjawisko gdyż zmiana temperatury z plus na minus i odwrotnie trwa wiele miesięcy. Głownie skraplanie widoczne jest w miesiącach wiosennych i jesiennych.

 

Piana PUR zamkniętokomórkowa jest materiałem który jest stosowany przez naszą firmę od 1994 jako izolacja przeciwskropleniowa. Dzieje się to dzięki specjalnej strukturze piany i jej właściwościom termicznym.

Izolacja przeciwskropleniowa – gdzie najbardziej potrzebna?

Zastosowanie piany pur zamkniętokomórkowej jako izolacji przeciwskropleniowej stosowana jest najczęściej w budynkach typu:

 

– wiata blaszana
– komora chłodnicza
– przechowalnia na owoce i warzywa
– przechowalnia na ziemniaki
– obora
– chlewnia
– wiata garażowa
–  hala magazynowa
– magazyn
– inne budynki pokryte blachą

Czy jako izolacja przeciwskropleniowa nadaje się piana otwartokomórkowa ?

Ocieplenie pianą otwartokomórkową ma inne zastosowanie i nie należy stosować pian otwartokomórkowych bezpośrednio na blachę. Takie ocieplenie może nie wytrzymać próby czasu. Piana otwartokomórkowa jak sama nazwa mówi ma ponad 90 % otwartych komórek w swojej strukturze i sprawia że nie jest ona odporna na wilgoć z wykraplania. Może dochodzić wówczas do degradacji piany otwartokomórkowej.  Piana otwartokomórkowa będzie idealnie sprawdzać się jako izolacja poddasza i jako izolacja wygłuszająca.
Najlepsza do izolacji przeciwskropleniowej będzie piana zamkniętokomórkowa!

Czy jest ważne jaka piana zamkniętokomórkowa jest aplikowana na blachę?

Oczywiście, że nie jest to bez znaczenia ! Nasza firma Izolacje Pluimers z Kutna używa tylko piany zamkniętokomórkowej Plixxent® Plixxopol SF640100 wysokich gęstości powyżej 40 kg/m3 . Do tego piana zamkniętokomórkowa powinna charakteryzować się odpowiednimi parametrami na ściskanie i rozciąganie ze względu na pracę blachy i jej zmianę właściwości zarówno podczas wysokich temperatur latem jak i niskich temperatur zimą !  Trzeba zatem mieć zaufanie do firmy która wykonuje tego typu pracę i sprawdzonego producenta pian ! Izolacje Pluimers korzystają z komponentów firmy Plixxent®

Więcej usług firmy Pluimers Insulation

Bezpłatne doradztwo?

Nasi doradcy wykonają bezpłatne pomiary i kosztorys

Tak poproszę o bezpłatne doradztwo