Często spotykamy się z zapytaniami inwestorów o opinię: „Czym najlepiej ocieplić fundamenty: pianką czy styropianem?”. Nasze rozwiązanie izolacji termicznej fundamentów za pomocą twardej piany zamkniętokomórkowej PUR zapewnia wyraźną przewagę w porównaniu do tradycyjnego styropianu. Aplikacja piany PUR jest szybka i pozwala na dokładne dopasowanie izolatora do wszelkich nierówności i zakamarków fundamentów.

W przeciwieństwie do styropianu, który wymaga czasochłonnego cięcia i klejenia (a to przekłada się bezpośrednio na cenę), piana PUR może być aplikowana natryskowo, co zapewnia szczelność i ciągłość izolacji. Ponadto spieniony poliuretan będzie stanowić barierę dla wilogci, która może powodować postępującą degradację konstrukcji budynku oraz prowadzić do rozwijania się grzybów i pleśni.

Jaka pianka do ocieplania fundamentów?

Nasza firma wykonuje ocieplenie fundamentów pianą PUR zamkniętokomórkową Baymer PLIXXENT SF640100. To bardzo sztywna i wytrzymała piana o gęstości powyżej 40 kg/m3. Naszą specjalnością są izolacje pianą PUR na mury fundamentowe, gdzie możemy idealnie i równo nanieść ją na powierzchnię. Mury fundamentowe muszą być czyste i suche a także wolne od mas bitumicznych takich jak np. lepik.

Aby móc przystąpić do wykonania izolacji, niezbędny jest dostęp do obszaru, który zostanie pokryty pianą PUR. W przypadku domów już zamieszkałych konieczne jest przygotowanie fundamentu, co wiąże się z jego odkopaniem, oczyszczeniem oraz osuszeniem. Idealnym okresem na wykonanie takich prac będzie zatem sezon letni.

 

Jeśli ocieplenie fundamentów wykonanie jest nieprawidłowo lub nie ma go wcale, to straty ciepła sięgać mogą około 5~10%. Izolacja natryskowa fundamentów to bardzo efektywny sposób, który pozwala na bezmostkowe i równomierne ocieplenie a także wyeliminowanie zjawiska przemarzania.

 

UWAGA!

 

Pamiętajmy, że piana PUR zamkniętokomórkowa ma dużo lepsze właściwości termiczne niż tradycyjne materiały np. styropian czy styrodur, a zatem jej grubość będzie mniejsza, aby osiągnąć odpowiedni parametr. Należy to uwzględnić już na etapie projektu lub wstęnych prac budowlanych aby móc dobrać właściwe grubości poszczególnych warstw murów lub elewacji.

 

Porównanie:

 

Piana PUR zamkniętokomórkowa Plixxent SF640100 posiada przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową: λ = 0,023 W/(m²K)

Przykładowo styropian ma przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową np. λ = 0,040 W/(m²K).

Zatem na ocieplenie można zamiennie zamiast 15 cm styropianu, zastosować 8,5 cm piany PUR z powyższego przykładu.

Oczywiście wartości będą się różnić przy porównaniu różnych materiałów o innych współczynnikach.

FAQ

Skontaktuj się z naszym doradcą

Zapytaj poprzez stronę o bezpłatne doradztwo wypełniając formularz. Każdy budynek jest inny, a więc ocieplamy na “miarę”. Dlatego tak ważna jest najpierw rozmowa z doradcą. Możesz też zawsze zadzwonić na podany numer w zakładce kontakt

Zaplanujemy wizytę na inwestycji

Jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem i zapyta o niezobowiązującą rozmowę wraz z pomiarami na inwestycji.

Nasz specjalista / doradca przyjedzie w dogodnym terminie

Doradca przyjeżdża do Państwa na inwestycję aby sprawdzić czy Państwa obiekt uda się ocieplić, zaproponuje odpowiedni materiał, dokona odpowiednich pomiarów i przedstawi ofertę.

Państwa obiekt zostanie ocieplony

Po zaakceptowaniu oferty, przyjedzie wykwalifikowana ekipa monterów aby ocieplić Państwa obiekt. Od teraz możecie cieszyć się z oszczędności energii i otrzymacie 10 lat pisemnej gwrancji na usługę !

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Po wykonaniu prac wypełniamy z Państwem protokół który posłuży do otrzymania dotacji z programu czyste powietrze. Zapytaj nas również o premię termomodernizacyjną!

Więcej usług firmy Pluimers Insulation

Bezpłatne doradztwo?

Nasi doradcy wykonają bezpłatne pomiary i kosztorys

Tak poproszę o bezpłatne doradztwo