Ocieplenie posadzki w domu mieszkalnym to element, który powinien zostać dobrze zaprojektowany i przemyślany jeszcze przed wykonaniem pierwszych prac budowlanych.

Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz położenie na podłodze instalacji grzewczej. W takiej sytuacji należy dobrać właściwy materiał izolacyjny oraz zaplanować etapy wszystkich prac, tak aby ze sobą nie kolidowały.

Ocieplenie podłogi pianą PUR zamkniętokomórkową

 

Nasza firma wykonuje ocieplenie posadzki pod ogrzewanie podłogowe pianą PUR zamkniętokomórkową Baymer PLIXXENT SF640100. To bardzo sztywna i wytrzymała substancja o gęstości powyżej 40 kg/m3. Naszą specjalnością są izolacje pianą PUR pod ogrzewanie podłogowe, gdzie możemy idealnie równo nanieść ją na powierzchnię, na której będą mocowane instalacje grzewcze.

 

Jeśli ocieplenie podłogi wykonanie jest nieprawidłowo lub nie ma go wcale, to straty ciepła mogą sięgać aż 5-10%. Izolacja posadzki to bardzo efektywny sposób, który pozwala na bezmostkowe i równomierne ocieplenie podłóg.

 

Aby zniwelować różnice poziomów posadzek w różnych częsiach domu używamy specjalnych maszyn, które w sposób idealny pomogą wyrównać powierzchnię piany pod kolejne prace. Rozwiązanie to jest szczególnie pożądane przy remontach istniejących obiektów, w których posadzki często różnią się wysokościami przez co zastosowanie tradycyjnych metod izolacyjnych jest niemożliwe.

 

UWAGA!

Należy pamiętać, że piana PUR zamkniętokomórkowa ma dużo lepsze właściwości termiczne niż tradycyjne materiały, a zatem wymagana grubość izolacji będzie mniejsza, aby osiągnąć odpowiedni parametr związany z utratą ciepła. Należy to uwzględnić już na etapie projektu aby właściwie dobrać grubości wylewek oraz wysokości osadzenia progów i drzwi.

 

Porównanie:

 

Piana PUR zamkniętokomórkowa Plixxent SF640100 posiada przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową: λ = 0,023 W/(m²K)

 

Przykładowo styropian ma przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową np. λ = 0,040 W/(m²K).

 

Zatem na ocieplenie posadzki można zamiennie zamiast 15 cm styropianu, zastosować 8,5 cm piany PUR z powyższego przykładu.

 

Oczywiście wartości będą się różnić przy porównaniu różnych materiałów o innych współczynnikach.

Izolacja posadzki pianą PUR zamkniętokomórkową znajduje zastosowanie również w:

 

  •     budynkach mieszkalnych, w tym pod ogrzewanie podłogowe,
  •     budynkach przemysłowych,
  •     komorach chłodniczych,
  •     mroźniach,
  •     biurach.

 

 

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji.

FAQ

Skontaktuj się z naszym doradcą

Zapytaj poprzez stronę o bezpłatne doradztwo wypełniając formularz. Każdy budynek jest inny, a więc ocieplamy na “miarę”. Dlatego tak ważna jest najpierw rozmowa z doradcą. Możesz też zawsze zadzwonić na podany numer w zakładce kontakt

Zaplanujemy wizytę na inwestycji

Jeden z naszych doradców skontaktuje się z Państwem i zapyta o niezobowiązującą rozmowę wraz z pomiarami na inwestycji.

Nasz specjalista / doradca przyjedzie w dogodnym terminie

Doradca przyjeżdża do Państwa na inwestycję aby sprawdzić czy Państwa obiekt uda się ocieplić, zaproponuje odpowiedni materiał, dokona odpowiednich pomiarów i przedstawi ofertę.

Państwa obiekt zostanie ocieplony

Po zaakceptowaniu oferty, przyjedzie wykwalifikowana ekipa monterów aby ocieplić Państwa obiekt. Od teraz możecie cieszyć się z oszczędności energii i otrzymacie 10 lat pisemnej gwrancji na usługę !

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Po wykonaniu prac wypełniamy z Państwem protokół który posłuży do otrzymania dotacji z programu czyste powietrze. Zapytaj nas również o premię termomodernizacyjną!

Więcej usług firmy Pluimers Insulation

Bezpłatne doradztwo?

Nasi doradcy wykonają bezpłatne pomiary i kosztorys

Tak poproszę o bezpłatne doradztwo