Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Ocieplenie posadzki pod ogrzewanie podłogowe

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Ocieplenie posadzki w domu mieszkalnym to element, który powinien zostać dobrze zaprojektowany i przemyślany jeszcze przed wykonaniem pierwszych prac budowlanych. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz położenie na podłodze instalacji grzewczej. W takiej sytuacji należy dobrać właściwy materiał izolacyjny oraz zaplanować etapy wszystkich prac, tak aby ze sobą nie kolidowały.

Ocieplenie posadzki pod ogrzewanie podłogowe można wykonać przy użyciu różnych metod, ale jedną z najbardziej rekomendowanych jest zastosowanie piany PUR zamkniętokomórkowej. Metoda ta pozwala na korzystanie z ogrzewania podłogowego z maksymalną wydajnością, a co za tym idzie na obniżenie kosztów energii elektrycznej. W przypadku braku izolacji straty mogą być spore, dlatego warto zadbać o właściwe wykonanie prac, a przede wszystkim o to, by materiał izolacyjny został dobrze dobrany.

Ocieplenie posadzki pianą PUR zamkniętokomórkową

Nasza firma wykonuje ocieplenie posadzki pod ogrzewanie podłogowe pianą PUR zamkniętokomórkową Baymer PLIXXENT SF640100. To jest bardzo sztywna i wytrzymała substancja o gęstości powyżej 40 kg/m3. Naszą specjalnością są izolacje pianą PUR pod ogrzewanie podłogowe, gdzie możemy idealnie i równo nanieść ją na powierzchnię, na której będą mocowane instalacje grzewcze.

Jeśli ocieplenie podłogi wykonanie jest nieprawidłowo lub wcale go nie ma, to straty ciepła sięgać mogą aż 5-10%. Izolacja posadzki to bardzo efektywny sposób, który pozwala na bezmostkowe i równomierne ocieplenie.

Używamy specjalnych maszyn, które w sposób idealny pomogą nam wyrównać powierzchnię pod kolejne prace.

UWAGA!
Pamiętajmy, że piana PUR zamkniętokomórkowa ma dużo lepsze właściwości termiczne niż tradycyjne materiały, a zatem jej grubość będzie mniejsza, aby osiągnąć odpowiedni parametr (chodzi o miejsce zostawione na izolację podczas budowy domu).

Porównanie:

Piana PUR zamknięto-komórkowa Plixxent SF640100 posiada przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową: ƛobl = 0,023 W/(m²K)

Przykładowo styropian ma przewodność cieplną starzeniową/obliczeniową np. ƛobl = 0,040 W/(m²K).
Zatem na ocieplenie posadzki można zamiennie zamiast 15 cm styropianu, zastosować 8,5 cm piany PUR z powyższego przykładu.

Oczywiście wartości będą się różnić przy porównaniu różnych materiałów o innych współczynnikach!!!

Izolacja posadzki pianą PUR zamkniętokomórkową – zastosowanie w:

  • budynkach mieszkalnych w tym pod ogrzewanie podłogowe,
  • budynkach przemysłowych,
  • komorach chłodniczych,
  • mroźniach,
  • biurach.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji.

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy