Ocieplenie chłodni i przechowalni owoców i warzyw pianą PUR

 

Dla sadownika czy rolnika posiadanie własnej przechowalni na owoce lub warzywa to już norma. Trudno wyobrazić sobie nowoczesne gospodarstwo bez możliwości przechowania części swoich plonów w dłuższym okresie czasu. Dzisiaj sadownik czy rolnik to nowoczesny przedsiębiorca, który umie i chce wykorzystać możliwości i potencjał swojej pracy. Takie działanie skierowane jest na jak najbardziej efektywnej polityce sprzedaży plonów i osiąganiu jak najlepszych wyników finansowych, które pozwolą w sposób optymalny modernizować swoje gospodarstwo.

 

W całym procesie modernizacji gospodarstwa ocieplenie przechowalni na owoce i warzywa staje się kluczowym elementem długofalowej strategii handlowej.

Do najważniejszych zadań należy odpowiednie/a :

 

– izolacja komory chłodniczej
– ocieplenie komory z kontrolowaną atmosferą
– ocieplenie sortowni
– izolacja mroźni
– ocieplenie komory do szybkiego chłodzenia
– ocieplenie całościowe przechowalni

 

Ocieplenie chłodni i całej przechowalni owoców i warzyw wykonujemy pianą PUR zamkniętokomórkową o bardzo wysokiej gęstości – powyżej 40 kg/m3 oraz bardzo dobrej wytrzymałości na ściskanie.

 

Ocieplenie komory chłodniczej pianą PUR to idealne rozwiązanie, które zabezpiecza przed przemarzaniem i tworzy gazoszczelną powłokę a przede wszystkim zapewnia idealne warunki przechowywania. Ocieplanie mroźni, chłodni czy komory odbywa się najczęściej całościowo tj.: ociepla się strop, ściany i posadzkę.

Kontrolowana atmosfera w komorach, chłodniach oraz sortowniach to już niemal standard, który obowiązuje w nowoczesnym gospodarstwie. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić nowoczesne rolnictwo bez przechowalnictwa.

Ocieplenie przechowalni – inwestycja, która się opłaca

Jedno jest pewne – na ociepleniu przechowalni w tym ocieplenie komory nie da się nie zaoszczędzić. Przy ciągle rosnących cenach energii porządna izolacja wręcz się opłaca. Każdy sprzęt chłodniczy typu agregat wspierany w nowoczesnych gospodarstwach już coraz częściej przez panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła nie będzie działał efektywnie bez odpowiedniej izolacji. Co więcej koszty używania i stosowania nowych rozwiązań tzw. czystej energii będą bardzo drogie w użytkowaniu jeśli nie będzie odpowiedniego ocieplenia. Prawidłowe ocieplenie jest wręcz kluczem do optymalizacji wszelkich procesów w przechowalnictwie!

Izolacje Pluimers – 30 lat doświadczenia w ociepleniu przechowalni

Nasza firma od ponad 30 lat specjalizuje się w ociepleniu chłodni, komory chłodniczej czy przechowalni. Mamy tysiące zrealizowanych usług na terenie całego kraju. Izolacja komory na warzywa i owoce, w tym dobranie odpowiedniej grubości ocieplenia różni się w zależności od rodzaju budynku i dokładnego przeznaczenia. Ocieplenie przechowalni pianą PUR to doskonały wybór.

Zalety pianki PUR a ocieplenie przechowalni czy izolacja komory

Ocieplenie chłodni, komory, mroźni czy całej przechowalni przy użyciu sztywnej twardej zamknięto-komórkowej piany PUR to liczne zalety dla każdego rolnika, który do pracy potrzebuje funkcjonalnej przechowalni owoców i warzyw.

Ocieplenie chłodni, komory, przechowalni, mroźni – najważniejsze korzyści:

  • NAJLEPSZA MOŻLIWA SZCZELNOŚĆ KOMORY,
  • GAZOSZCZELNOŚĆ POWYŻEJ 3 CM GRUBOŚCI,
  • TRWAŁOŚĆ,
  • ŁATWOŚĆ NAPRAWY,
  • WYTRZYMAŁOŚĆ NA ŚCISKANIE OK. 200 KPA,
  • STRUKTURA MONOLITU,
  • WPŁYW NA OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII,
  • BRAK ROZSZCZELNIEŃ (OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I STRESU Z TYM ZJAWISKIEM ZWIĄZANYCH),
  • DŁUGOTRWAŁY EFEKT – PONAD 20 LAT SZCZELNOŚCI !

Przez ponad 30 lat nasza firma zrealizowała tysiące inwestycji w przechowalniach, starając się, aby jakość wykonania była zawsze na najwyższym poziomie. Powracający do nas przez wszystkie lata klienci są najważniejszą i najlepszą rekomendacją.

Ocieplanie mroźni, ocieplenie komory, ocieplenie przechowalni czy ocieplenie pod kontrolowaną atmosferę w komorach przy użyciu piany PUR – czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na ocieplenie przechowalni ? Odpowiedź jest prosta – ponieważ jest to jeden z najskuteczniejszych i najefektywniejszych sposobów na izolację takiego obiektu. Piana PUR w kontekście obiektów typu przechowalnie na owoce i warzywa wykazuje liczne zalety.

Główna z nich jest związana z precyzją aplikowania i brakiem mostków termicznych czyli brakiem łączeń. Izolacja przechowalni odbywa się metodą natryskową, co oznacza, że materiał dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu unika się ryzyka powstawania mostków cieplnych – piana, w przeciwieństwie do styropianu, nie ma żadnych szczelin lub łączeń, przez które ciepło mogłoby wydostawać się budynku. Jest to korzyść doceniana nie tylko przez użytkowników domów mieszkalnych, w których pianą PUR wykonano ocieplenie dachu, ale także przez rolników, którym zależy na skutecznej izolacji przechowalni.

Kolejną zaletą ocieplania chłodni, komory czy sortowni w przechowlani przy wykorzystaniu piany PUR jest szybkość prowadzenia prac. W branży rolniczej każdy przestój może spowodować straty finansowe. Dlatego wybór metody, która daje możliwość izolowania przechowalni szybko i sprawnie, będzie bardzo korzystny.

Z ocieplania chłodni, mroźni, komory chłodniczej omawianą metodą skorzystało już w naszej firmie tysiące sadowników i rolników. Dołącz do nich i ciesz się idealną izolacją, bez ryzyka rozszczelnień czy powstawania mostków cieplnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami. Udzielimy Ci wszelkich informacji na temat piankowania przechowalni i innych obiektów.

Najlepsza izolacja to taka która nie ma łączeń

Firma Izolacje Pluimers z Kutna od 1994 r. wykonując nieprzerwanie aplikacje pianą PUR wykonała tysiące realizacji ocieplenia komory, chłodni, mroźni czy całościowe przechowalni na terenie całej Polski. Od ponad 30 lat wykonujemy ocieplenie przechowalni zarówno nowych budynków jak i termomodernizacji istniejących. Doradzamy bezpłatnie sadownikom i rolnikom w całej Polsce jak skutecznie wykonać ocieplenie służące na wiele lat a następnie zamieniamy założenia w rzeczywiste wykonanie.

Więcej usług firmy Pluimers Insulation

Bezpłatne doradztwo?

Nasi doradcy wykonają bezpłatne pomiary i kosztorys

Tak poproszę o bezpłatne doradztwo