Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Ocieplenie poddasza pianą PUR – szczelna i spójna izolacja

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Poddasze jest zwykle częścią budynku najbardziej narażoną na utratę ciepła. To właśnie tutaj mogą powstać mostki cieplne, które powodują wychłodzenie obiektu i zmuszają do wydawania więcej na ogrzewanie. Jak im zapobiegać?

Rozwiązaniem jest skuteczna izolacja poddasza oraz ocieplenie dachu w taki sposób, by zminimalizować starty energii cieplej. Jedną z polecanych metod jest zastosowanie piany PUR. Jest to uniwersalny materiał izolacyjny, który sprawdza się bardzo dobrze w przypadku wielu różnych budynków. Sposób aplikacji sprawia, że można go używać także w wąskich, nieregularnych pomieszczeniach, dlatego właśnie ocieplenie poddasza pianką PUR wykazuje tak wysoką skuteczność. Zobacz, na czym polega ta metoda.

Wykonujemy ocieplenie poddasza pianą PUR otwarto- i zamkniętokomórkową oraz granulatami wełny Supafil®. Podczas gdy tradycyjne metody są obarczone niedoskonałościami ułożenia materiału i często powodują powstanie mostków termicznych, to w przypadku bezspoinowej izolacji z piany lub granulatu wełny ten problem nie występuje.

Izolacja poddasza pianą PUR – dlaczego warto?

Ocieplenie poddasza w domu mieszkalnym to element, który powinien spełniać oczekiwania inwestora w chwili obecnej oraz w przyszłości. Taka izolacja powinna mieć odpowiednią wartość, tak aby podczas użytkowania nie okazało się, że zaoszczędziliśmy na tym etapie prac. Byłoby nieopłacalne ciągu kilku lat zmieniać lub dokładać kolejne warstwy izolacji. Możemy mówić o kilku możliwościach ocieplenia poddasza:

Ocieplenie poddasza pianą PUR na specjalistyczną siatkę do natrysku.

Stosujemy ją, aby oddzielić izolację od np. pełnego deskowania lub membrany.
Stosujemy pianę PUR otwartokomórkową od 22 do 40 cm grubości, lub pianę zamkniętokomórkową od 15 do 25 cm grubości.

Izolacja poddasza na membranę.

Tu stosujemy pianę zamkniętokomórkową od grubości od 15 do 25 cm w zależności czy budynek będzie bardziej, czy mniej energooszczędny.

Ocieplenie poddasza nieużytkowego oraz częściowo na jętce i na skosach budynku.

Taki układ jest możliwy, jeśli dach nieużytkowy powyżej jętki jest dość wysoki i może powodować spore straty ciepła bez jego ocieplenia. Można zatem wykonać ocieplenie całego poddasza i dodatkowo ocieplenie jętki. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne, jeśli dom ma rekuperację lub inne urządzenia, które mieszczą się na tzw. poddaszu nieużytkowym. Jednak każdy obiekt mieszkalny jest inny i należy podejść do inwestycji indywidualnie.

WAŻNE!!!
Pamiętaj, że pożądana grubość i – co za tym idzie – efektywność izolacji nie zależy od grubości krokwi czy belki, czy innych elementów konstrukcyjnych!

Przykład grubości izolacji – porównanie:
15 cm grubości piany zamknięto komórkowej  (ƛobl .= 0,023)

Odpowiada
24-25 cm grubości piany otwarto komórkowej Plixxent 640090 (ƛobl. = 0,037)

lub
24-25 cm wełny (ƛobl. = 0,037)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy