Blisko
Izolacje Pluimers
  • Działamy od ponad 25 lat na rynku polskim
  • Wykonaliśmy w Polsce ponad 1.000.000 m2 izolacji pianą PUR
  • Mamy tysiące zadowolonych klientów
  • Posiadamy bardzo doświadczone ekipy wykonawcze
Header image

Ocieplenie poddasza

Ocieplenie poddasza czy dachu to jedna z najważniejszych inwestycji ocieplenia domu.

Afbeelding medewerker
Rozmowa z doradcą

Profesjonalne
ocieplenie poddasza

Wykonujemy ocieplenie poddasza pianą pur otwarto i zamknięto-komórkową oraz granulatami wełny Supafil®. Izolacja poddasza pianą pur lub granulatem wełny pozwoli na efektywną izolację. Podczas gdy tradycyjne metody są obarczone niedoskonałościami ułożenia materiału i często powstają mostki termiczne to zastosowanie bezspoinowej izolacji z piany lub granulatu wełny pozwoli wyeliminować ten problem.

Ocieplenie poddasza pianą pur

Ocieplenie poddasza w domu mieszkalnym to element który powinien spełniać oczekiwania inwestora w chwili obecnej oraz w przyszłości. Taka izoalcja powinna mieć odpowiednią wartość tak aby nie okazało się podczas użytkowania że zaoszczędziliśmy na tym etapie prac. Będzie nieopłacalne aby w ciągu kilku lat zmieniać lub dokładać kolejne warstwy izolacji. Zastanowić się zatem warto nad realizacją gdzie przyświeca hasło iż “ izolacji nigdy za dużo “ ( oczywiście bez nadmiernej przesady )Możemy mówić o kilku możliwościach ocieplenia poddasza :

Ocieplenie poddasza na specjalistyczną siatkę do natrysku piany pur. Stosujemy ją aby oddzielić izolację od np pełnego deskowania lub membrany.
Stosujemy pianę pur otwartokomórkową od 22 do 40 cm grubości, lub pianę zamkniętokomórkową od 15 do 25 cm grubości

Izolacja poddasza na membranę.  Tu stosujemy pianę zamkniętokomórkową od grubości od 15 do 25 cm w zależności czy budynek będzie bardziej lub mniej energooszczędny.

Ocieplenie poddasza nieużytkowego oraz częściowo na jętce i na skosach budynku. Taki układ jest możliwy jeśli dach nieużytkowy powyżej jętki jest dość wysoki i może powodować spore straty ciepła bez jego ocieplenia. Można zatem wykonać ocieplenie całego poddasza i dodatkowo ocieplenie jętki. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne jeśli dom posiada rekuperację lub inne urządzenia które mieszczą sie na tzw. poddaszu nieużytkowym. Jednak każdy obiekt mieszkalny jest inny i należy podejść do inwestycji osobliwie.

WAŻNE !!!
Pamiętajmy że pożądana grubość i co za tym idzie efektywność izolacji nie zależy od grubości krokwi czy belki czy innych elementów konstrukcyjnych!

Przykład grubości izolacji – porównanie:
15 cm grubości piany zamknięto komórkowej  ( ƛobl.=0,023 )

Odpowiada
24-25 cm grubości piany otwarto komórkowej Plixxent 640090 ( ƛobl.=0,037)

lub
24-25 cm wełny ( ƛobl.=0,037 )

Rozmowa z doradcą

Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

BEZPŁATNE DORADZTWO, OBMIARY I WYCENA

Nasi partnerzy